Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Bajka z wielkiego balu księżniczek

W królestwie Jasminy, na tydzień przed wspaniałym wydarzeniem jakim był Wielki Bal Księżniczek rozpoczęto przygotowania. Na co dzień zamek wybranki Alladyna to sala czteroletnich „Jagódek”, które miały największy udział w tworzeniu dekoracji i rekwizytów. Przedszkolaki doszły do wniosku, że jeśli jest to Wielki Bal Księżniczek  to nie może zabraknąć na nim najważniejszych dam z Disneya. Nie pominięto również innych bohaterów z bajek. Pojawił się mur kolorowych postaci. Księżniczki ustawiono przy wielobarwnej bramie, aby miały możliwość witania przybywających gości. Dzieci nadmuchały balony, rozwiesiły serpentyny i stworzyły dla siebie czapki wróżek i czarnoksiężników. Panie z przedszkola z zapałem wieszały dekorację nie bojąc się nawet wskoczyć na wysoką drabinę. Po kilku dniach intensywnej i ciężkiej pracy sala była gotowa do zabawy.

Marta PogorzelskaTwój gest jest moją szansą