Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Coś i nic, czyli co to jest powietrze?

Powietrze jest wszędzie, wypełnia całą przestrzeń wokół nas. Znajduje się w roślinach i zwierzętach, w oponach rowerowych i w balonach. Ziemia i woda również zawierają powietrze.

Ponieważ nie możemy widzieć, czuć i posmakować powietrza, często zapominamy, że ono istnieje. Najlepszym sposobem na zbadanie powietrza jest obserwacja jego działania na rzeczy wokół nas. Zrobiły tak dzieci z grupy 6-latków „Szewczyki”. Nadmuchiwały one balony, puszczały samoloty, robiły bańki, a także obserwowały proste doświadczenia wykonywane przez nauczyciela. Dzieci wiedzą już, jak napompować balon nie dmuchając w niego, a także to, że aby świeczka mogła się palić potrzebuje tlenu. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne prace dmuchając przez słomkę na krople farby.
 

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą