Coś i nic, czyli co to jest powietrze?

Powietrze jest wszędzie, wypełnia całą przestrzeń wokół nas. Znajduje się w roślinach i zwierzętach, w oponach rowerowych i w balonach. Ziemia i woda również zawierają powietrze.

Ponieważ nie możemy widzieć, czuć i posmakować powietrza, często zapominamy, że ono istnieje. Najlepszym sposobem na zbadanie powietrza jest obserwacja jego działania na rzeczy wokół nas. Zrobiły tak dzieci z grupy 6-latków „Szewczyki”. Nadmuchiwały one balony, puszczały samoloty, robiły bańki, a także obserwowały proste doświadczenia wykonywane przez nauczyciela. Dzieci wiedzą już, jak napompować balon nie dmuchając w niego, a także to, że aby świeczka mogła się palić potrzebuje tlenu. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne prace dmuchając przez słomkę na krople farby.