Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Dzień Chłopaka

30 września „Pszczółki” obchodziły piracki Dzień Chłopaka. Pod banderą Jolly Rogera wypłynęły w pełen przygód rejs w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Tropy (sylwety kości) prowadziły do sali gimnastycznej, pełniącej tego dnia funkcję bezludnej wyspy.

Tam uzbrojeni „groźni” piraci stoczyli bitwę morską z wrogim okrętem, pokonując go cuchnącymi kulami armatnimi (kule gazetowe rzucane do sylwety pirackiej flagi). Droga do skarbu wiodła nad przepaścią (przejście po ławeczkach), podziemiami straszliwego potwora (czołganie się pod ławeczkami). Odnalezienie skarbu (ukrytego w basenie z piłeczkami) i odebranie go potworowi wywołało wielką radość. Piraci zorganizowali natychmiast konkurs przeciągania liny. Ale potwór nie dawał za wygraną. Kiedy podkradł się blisko, piraci nie szczędzili mu kuksańców (rzuty piłką lekarską do toczącej się piłki). Pokonawszy wszystkie trudności, wrócili ze skarbem do swojej jaskini. Tutaj bawili się przy muzyce żeglarskiej, a ich kapitan (wychowawczyni) zaprosił wszystkich do konkursów i zagadek. Ten szczęśliwy dzień piraci uczcili szklaneczką rumu (woda z sokiem z cytryny) oraz słodyczami ze skrzyni przywiezionej z bezludnej wyspy.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą