Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Ferie niczym z bajki

Zima to czas zabaw i białego szaleństwa na śniegu. Kiedy zbliżają się ferie zimowe każde dziecko czeka aby wyciągnąć z szafy ciepły kombinezon, odkurzyć pozostawione przez cały rok w piwnicy sannki, łyżwy i narty i ruszyć w drogę aby zdobywać białe górki i ostrzami łyżew rysować tafle lodu na jeziorze. Niestety, luty w tym roku zaprosił do nas Panią Wiosnę i zamiast śniegu mogliśmy podziwiać piękne słońce i gdzieniegdzie rozkwitające pączki kwiatów. Jednakże Panie z Przedszkola nr 2 Szewczyka Dratewki zadbały aby ich wychowankowie mieli równie dużo atrakcji podczas pobytu w przedszkolu co w baśniowej zimowej krainie. Zaproponowały dzieciom programy feryjny zatytułowany ,,Na wyspach Bergamotach” oraz ,,Nasze ulubione baśnie”. Każdego dnia przez dwa tygodnie mali podopieczni zapoznawali i zaprzyjaźniali się z bohaterami różnych bajek (takich jak ,,Czerwony Kapturek”,,Szewczyk Dratewka” ,,Cudowna lampa Alladyna” ,,Akademia Pana Kleksa” ,,Alicja w krainie czarów”,,Złotowłosa”), poprzez rozmaite zabawy, zagadki, konkursy i piosenki które radośnie rozbrzmiewały w okolicach ulicy Bosej. Dzieci mogły rozwijać swój talent plastyczny, muzyczny, oraz rozwijać wyobrażnię i inteligencję twórczą podczas eksperymentów, prac grupowych i zabaw swobodnnych.Mamy nadzieją, że ferie spędzone z Szewczykiem Dratewką i jego bajkowymi przyjaciółmi przyniosły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń, którymi przed snem każde dziecko będzie  mogło podzielić się z zapracowanymi rodzicami.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą