Festyn rodzinny

W piękny słoneczny dzień – 12 czerwca, w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 przy ul. Bosej odbył się coroczny festyn rodzinny. Przedszkolaki przyprowadziły swoich rodziców, by wspólnie, wesoło spędzić popołudnie. Przyszły również dzieci, które dopiero od nowego roku będą uczęszczały do przedszkola. Był to doskonały moment, by na własne oczy przekonać je, że przedszkole to kraina radości i zabawy.

Na podwórku rozstawiono pod namiotami kąciki, z których najbardziej obleganym (oczywiście przez małe damy) były fryzjerski i kosmetyczny. Dziewczynki, którym nie wystarczał kolorowy makijaż, loczki, warkoczyki i pomalowane paznokcie mogły poddać się dalszej metamorfozie w kąciku malowania twarzy. Tutaj chętniej zaglądali też chłopcy. W moment wyrastały im wąsy i brody, na rękach przysiadały pająki, a niektórzy przeistaczali się w piratów, spidermanów, lamparty czy tygrysy.
W zacienionej części ogrodu wyrósł dmuchany zamek i szybko zapełnił się fikającymi koziołki, skaczącymi maluchami.
Zamiłowania plastyczne ujawniały się w namiocie – pracowni plastycznej, gdzie mali artyści oddawali się pasji malowania kartonowych domków, mogli też tworzyć w dowolnej technice na szarym papierze.
Atrakcją festynu był występ grupy muzyczno – tanecznej z Torunia. Sympatyczni artyści prowadzili zabawy ruchowe, konkursy sportowo – taneczne. Jednym słowem – bawili zarówno dzieci jak i dorosłych.
Komu doskwierał głód i pragnienie mógł pokrzepić się w „Gospodzie u Szewczyka”. Tutaj serwowano kiełbaskę z grilla, poznańskie pyry z gzikiem, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Dla wielbiących słodkości przygotowano bogaty wybór pysznych wypieków.
Festyn odwiedziła również grupa miłośników militariów. Jaką frajdą była przejażdżka wojskowym pojazdem!
Z przyjemnością wszyscy obejrzeli popisy przyszłych mistrzów olimpijskich – czyli grupę naszych małych karateków prowadzonych od kilku lat w przedszkolu przez pana Roberta Wleczyka. Wielkie brawa!
Festyn wypadł świetnie! Do zobaczenia za rok!

Wanda Generowicz