Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

III OLIMPIADA SPORTOWA „PRZEDSZKOLAKI NA START” W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 2 W CHODZIEŻY

Dnia 16 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki odbyła się III OLIMPIADA  „PRZEDSZKOLAKI NA START” zorganizowana przez rodziców.

Nasza olimpiada nawiązywała do czasów  Starożytnej Grecji, kiedy to organizowano igrzyska sportowe, na które przybywali zawodnicy nawet z odległych krajów.

Największe znaczenie miały zawody sportowe rozgrywane w Olimpii ku czci Zeusa – najważniejszego Boga Greckiego.  Zgodnie z tradycją wszyscy rodzice i pracownicy przyodziani byli w białe szaty , a na głowach mieli wieniec laurowy.

Jak ważne dla olimpijczyków przedszkolaków były te zawody  świadczyć może chociażby fakt, że przygotowania trwały od dwóch tygodni. Ćwiczenia kondycji fizycznej na zajęciach ruchowych, przygotowanie okrzyku, wybranie koloru dla poszczególnych grup……

Uroczystego otwarcia  III Olimpiady dokonała przewodnicząca rady rodziców Aleksandra Przewoźna, a  Pani Dyrektor zapaliła znicz olimpijski. Po odśpiewaniu hymnu przedszkola  rozegrano  wiele konkurencji np: rzut do celu, bieg z jajkiem, skoki w workach, traf kolor, Jumbo – przejście pod poprzeczką, kręgle…… Mrówki, Kaczuszki, Pszczółki, Słoneczka i Szewczyki walczyły dzielnie. Ostatecznie puchar przechodni zdobyła grupa najmłodsza Mróweczki. Każde dziecko otrzymało złoty medal , a wszystkie grupy pamiątkowy dyplom i nagrody w postaci zabawek ufundowane przez rodziców.

Po zakończeniu olimpiady wszystkie dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, po wspólnym aerobiku prowadzonym przez mamę naszego przedszkolaka , każda grupa wypuściła w niebo lampion wypowiadając swoje najskrytsze marzenia.

W imieniu całej społeczności przedszkola serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizacje III Olimpiady Sportowej – Przedszkolaki na start.

 Aleksandra Żerko

[nggallery id=42]

Twój gest jest moją szansą