Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Kaczuszki pieką perniki!

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia,  w piątek 12 grudnia grupę Kaczuszek odwiedził Tata Majki – Pan Korzeń, aby wraz z dziećmi upiec pierniczki. Przedszkolaki zapoznały się z przepisem, przygotowały niezbędne artykuły i razem z Panem Arkiem zagniotły ciasto. Następnie dzielnie je wałkowały i wycinały różne kształty foremkami. Później smakołyki w kształcie serduszek, reniferów, dzwoneczków i choinek zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Po upieczeniu i wystudzeniu  wszyscy zabrali się do ozdabiania pierniczków czekoladą i kolorowymi posypkami.  Po ciężkiej pracy nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila – degustacja! Dzieci z pełnymi brzuchami i wielkimi uśmiechami na twarzy pożegnały naszego Gościa i zaprosiły Go na kolejne spotkanie. Dziękujemy Panu Arkowi za poświęcony nam czas i wykonanie z dziećmi pysznych świątecznych wypieków!

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą