Łucja Sysło

lucjaŁucja urodziła się z połową serduszka (wada ta to HLHS – Hipoplazja Lewego Serca) i wymaga długotrwałego i specjalistycznego leczenia, które jest możliwe tylko w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W dziesiątej dobie życia Łusia przeszła pierwszą operację, która była bardzo skomplikowana i obarczona ogromnym ryzykiem. W wyniku wielu komplikacji pooperacyjnych (m.in. sepsa), Łucja spędziła 3 miesiące na oddziale intensywnej terapii kardiochirurgicznej. Potem miesiąc na oddziale kardiologii. Opuściła krakowski szpital mając skończone 4 miesiące. Przed Łucją jeszcze 2 operacje, które odbędą się, gdy skończy pół roku i między 2 a 3 rokiem życia. Łucysia wymaga długotrwałej rehabilitacji, specjalnej diety (ma dużą niedowagę), ciągłej kontroli specjalistów. Mimo iż przeszła bardzo wiele dzielnie znosi wszystkie trudy. Jest bardzo pogodnym i wesołym dzieckiem. Koszty leczenia, rehabilitacji, częstych podróży do Krakowa są bardzo duże. Założyliśmy więc dla Łucji specjalne konto, na które można wpłacać 1% podatku lub każdą dowolną kwotę.

Aby pomóc wystarczy wypełnić formularz PIT-37:

lucja_syslo

Darowizny można przekazać na konto:

SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 z dopiskiem darowizna dla Łucji Sysło S/57

Dziękujemy Agnieszka i Przemysław Sysło.