Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Nocowanie u kaczuszek

W piątkową noc 9 maja 2014 roku grupa Kaczuszek nocowała w przedszkolu. Wieczór bogaty w atrakcje przyniósł dzieciom ogromną radość.  Impreza rozpoczęła się słodkim przyjęciem i zabawami przygotowanymi przez wolontariuszki Monikę i Anię. Kiedy na dworze zaczęło się ściemniać, przedszkolaki otworzyły kopertę, w której odnalazły list i starodawną mapę. Okazało się, że to Pak odkrywca skarbów przygotował dla dzieci nocne podchody w mieście. Kaczuszki z latarkami w dłoniach wyruszyły na poszukiwania skarbu, ściśle przestrzegając trasy pokazanej na mapie. Droga prowadzącą ulicami miasta kryła dla dzieci różnorodne zadania a dopiero wykonanie ich wszystkich prawidłowo zagwarantowało odszukanie skarbu. Po powrocie do przedszkola i kolacji, przy świetle dyskotekowej kuli odbyła się impreza taneczna, po której zakończeniu Kaczuszki  poszły spać. Dzieci po tak dużej liczbie atrakcji bardzo szybko zasnęły, choć już o 5.30 rano pierwsze przedszkolaki zaczęły się budzić. Bitwa na poduszki, śniadanie w łóżku i poranna bajka spowodowały, że dzieci nie chciały wyjść z przedszkola kiedy odbierali ich rodzice. Ta noc na długo pozostanie w pamięci Kaczuszek, które wykazały się ogromną odwagą śpiąc poza domem. Już dziś zaczynami planować kolejne nocowanie.

Response code is 400


Twój gest jest moją szansą