Otwarcie wystawy

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Chodzież – moje miasto”. Zaproszeni goście, a wśród nich starosta Mirosław Juraszek,zastępca burmistrza Piotr Witkowski, dyrektor MBP Dorota Grewling, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej Henryk Zydorczak, obejrzeli prezentacje multimedialną, dokumentującą przebieg przygotowań do wystawy. Komentarz do filmu czytała uczestniczka Warsztatu Joanna Kienic. Dzieci z przedszkola zaprezentowały zebranej publiczności wiersz i piosenkę o Chodzieży, która na wielu twarzach wywołała szeroki uśmiech. Następnie wygłoszone zostały krótkie przemówienia i podziękowania, do gości, autorów projektu, a przede wszystkim do dzieci kilka miłych słów skierował burmistrz Piotr Witkowski. Jednak największe wrażenie wywarła na wszystkich makieta chodzieskiego Rynku. Przygotowywana przez kilka tygodni przez przedszkolaków i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Ekspozycja bardzo realistycznie przedstawia chodzieski rynek, kościół, wieżę kościelną, i otaczające plac kamienice.

Projekt powstał we współpracy Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w ramach obchodów 580 – lecia nadania praw miejskich Chodzieży.