Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Pamiętamy zimą o zwierzętach żyjących w lesie

Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Dzieci postanowiły pomóc zwierzętom i dlatego cały tydzień w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki zbierane było  pożywienie dla nich. Nie zabrakło tam buraków, marchwi, ziemniaków, jabłek jak i smacznych ziarenek dla ptaków.

 

22 lutego dwie grupy Szewczyki i Kaczuszki zabrały te ,,pyszności” i zawiozły do lasu w okolicach Margonina. Tam razem z panem leśniczym umieścili to wszystko w paśniku. Pan leśniczy opowiedział co robią teraz zwierzęta zimą. Pokazał nam również ślady niektórych zwierząt na śniegu.

[nggallery id=19]

 

Nie zabrakło  zabaw na śniegu i pysznej kiełbaski z ogniska. Na zakończenie, każdy przedszkolak otrzymał medal ,,Śmiały dzik”.

 

M. Witosławska, A. Nadolińska

 

 Twój gest jest moją szansą