Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Poznajemy zawody rodziców!

Dzieci z grupy „Kaczuszki” doskonale wiedzą, czym zajmują się ich rodzice. Aby jednak wszystkim dzieciom przybliżyć specyfikę różnych zawodów, zaprosiliśmy do przedszkola kolejnych rodziców. Tym razem odwiedziła nas mama Julki, która jest kosmetyczką oraz tata Michała, który jest listonoszem.

Pani Kasia przyszła do nas z tajemniczą walizeczką, którą, jak się później okazało, chciałaby mieć każda dziewczynka. To walizka pełna najróżniejszych lakierów, ozdób i błyszczyków! Mama Julki opowiedziała nam, na czym polega praca kosmetyczki, a następnie nadszedł wyczekiwany przez dziewczynki moment wyboru lakieru, którym pani Kasia pomalowała wszystkim chętnym paznokcie! Dziewczynki były zachwycone i każda marzyła o tym, by w przyszłości być kosmetyczką! Tata Michała nie przyszedł do nas z walizką, ale przyniósł ze sobą torbę wypełnioną listami. Dzięki tej wizycie, dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć do adresata oraz, na czym polega praca listonosza. Każdy mógł też choć przez chwilę poczuć się małym listonoszem  zakładając na głowę czapkę oraz wkładając na ramię torbę z listami. Dzieci przekonały się, że bycie listonoszem wcale nie jest takie proste, ponieważ torba jest ciężka, a listonosz, każdego dnia musi pokonać wiele kilometrów.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą