Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi
Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Każdy ćwiczyć może" - organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zajęcia terapeutyczne z rodzicami

26 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia terapeutyczne dla dzieci i rodziców. Pani Alinka i Małgosia przygotowały wiele zadań do wykonania. W zabawach wykorzystano elementy Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, relaksację, muzykoterapię i pedagogikę zabawy. W czasie wspólnych działań dzieci miały możliwość poczuć więź i bliskość ze swoimi rodzicami, a rodzice poznali elementy metod terapeutycznych, które mogą wykorzystać do ćwiczeń z dzieckiem w domu. Zabawom towarzyszyła radosna atmosfera i poczucie satysfakcji z pokonywania trudności.

Response code is 404

Dzień Babci i Dziadka

Jak mówi znana wszystkim piosenka z dziecięcego repertuaru ,, Jak macie babcie to sie nie trapcie..” – to znana wszystkim prawda życiowa, która każdego roku jest uczczona przez wnuki ogólnopolskimi dniami Babci i Dzidka. Dzieci z Przedszkola Szewczyka Dratewki , aby podziękować dziadkom za miłość, opiekę i za pomoc w trudzie  ich wychowania 21 stycznia przygotowały piękne występy. Aby rozruszać gości i rozgrzać atmosferę w mroźny dzień zimowy dziadkowie mogli wziąć udział w tańcach i konkursach, co sprawiło wszystkim wiele radości.

Response code is 404

Przedszkolaki na start

Dbając o zdrowie i sprawność fizyczną dzieci w naszym przedszkolu 13.03 zorganizowana została z udziałem rodziców Olimpiada „Przedszkolaki na start”, która nawiązywała do czasów Starożytnej Grecji. Po uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, przedszkolaki stanęli na starcie gotowi do boju. W wesołej atmosferze rozegrano wiele konkurencji np. rzut do celu, bieg z jajkiem, skoki w workach, tory przeszkód, kręgle. Mali olimpijczycy walczyli dzielnie a zwycięska grupa otrzymała puchar. Każdy przedszkolak natomiast otrzymał medal oraz dyplom.

Response code is 404

Mamo, tato – ćwiczmy razem

W środę 11.12.2013 odbyły się zajęcia z serii „Mamo, tato ćwiczymy razem. Tym razem motywem przewodnim zajęć były ćwiczenia  w parach rodzic-dziecko z użyciem dużych piłek gimnastycznych. Zajęcia zawierały również elementy Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Celem  spotkania było wzmocnienie mięśni tułowia oraz poprawa zmysłu równowagi. Ćwiczenia miały pomóc zdobyć pewność siebie, budować poczucie bezpieczeństwa, oraz wzmocnić więź  rodzic-dziecko. Była to również dobra okazja do tego, aby spędzić trochę więcej czasu ze swoim dzieckiem. Wszyscy bawili się znakomicie.

Response code is 404

Mamo, tato ćwiczmy razem – zabawy z kocem


Twój gest jest moją szansą