Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi
Nasze przedszkole bierze udział w akcji "Każdy ćwiczyć może" - organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Gazetowy świat

Dnia 03.01. 2014 r w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im Szewczyka Dratewki w Chodzieży w jednej z grup 4,5 latków „Pszczółek” odbyły się „ekologiczne” zajęcia ruchowe, których fenomenem była zwykła czarno-biała gazeta. Została ona potraktowana jako jedyny w swoim rodzaju środek dydaktyczny, który posłużył dzieciom podczas zabaw ruchowych za piłki, piórka, chusty i przewodnik pozwalający nawiązać dzieciom współprace między sobą. Wychowankowie podczas aktywnie spędzonego czasu na sali gimnastycznej zgodnie z nowa podstawą programową mogli rozwinąć takie umiejętności m. i. jak: przestrzegać reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (starały się współdziałać w zabawach i w sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych. Swoją sprawność fizyczną mogły wypróbować podczas wielozadaniowego turnieju „dwurzędowego”. Poszczególne sprawności (tj. bieg slalomem z przeszkodami, rzuty do celu piłeczką z gazety, przedzieranie i dmuchanie w powietrzu kawałków gazety, taniec w parach z elementem trzymania częściami ciała papierowych kulek, wyścig z kulą na łyżce itp.)pozwoliły opiekunowi ocenić umiejętności dzieci na poziomie fizycznym i pracy zespołowej fair play. Zgodnie z tradycją na zakończenie fascynujących, pełnych wrażeń i wysiłku zajęć wszyscy młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale „z uśmiechem” 🙂

Response code is 404

 

Scenariusz zajęć ruchowych


Kolorowy zawrót głowy

Pomimo „kalendarzowej” zimy marzec sprawił nam niespodziankę i wiele dni było słonecznych i bardzo ciepłych. Grupa Kaczuszek z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki uczestniczyła w zajęciach z wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję rozwinąć swoją sprawność fizyczną bawiąc się z kolorową chustą Klanzy w ogrodzie przedszkolnym. W trakcie zabaw przedszkolacy mieli szansę zaspokoić potrzebę ruchu, ćwiczyć szybkość reakcji,  koncentrację na zadaniu oraz celność rzutu. Chętnie wykonywali  proponowane przez nauczyciela ćwiczenia kształtując umiejętność współdziałania w grupie i pogłębiając więź z kolegami. Przedszkolakom bardzo spodobała się ta forma zajęć i już nie mogą się odczekać, kiedy kolejny raz wyjdziemy na gimnastykę na powietrzu.

Response code is 404

Kolorowy zawrót głowy- zabawy z chustą Klanzy!

 


Zimowa Olimpiada Sportowa

4 lutego dzieci z grupy Pszczółek miały okazję doświadczyć sportowego ducha fair play podczas Zimowej Olimpiady grupowej .Mali sportowcy mogli uczestniczyć w konkurencjach sprawdzających ich fizyczne i ruchowe umiejętności t.j: przeskakiwanie górek śniegowych, bieg narciarski, rzut śnieżką do celu, podawanie kuli śniegowej pomiędzy nogami i inne. Podczas zajęć  towarzyszyła radosna atmosfera i współpraca między zawodnikami. Na koniec zmagań  impreza uwieńczona został „zdrowymi medalami”’ wykonanych z wafla ryżowego. Wszystkim sportowcom życzymy zdrowego ducha.

 

Response code is 404

Muzyka wiatru

Pierwsze promienie słoneczne były inspiracją dla Maluszków do zdobywania nowych doświadczeń w czasie zabaw na powietrzu. Najmłodsi tańczyli do „muzyki wiatru’’. W tym dniu pani przygotowała na zajęcie kolorowe wstążeczki. Bawiąc się sprawdzaliśmy jak pięknie wirują, jakie zataczają koła, jak płynnie się poruszają. Później pani włączyła muzykę i wyobrażaliśmy sobie, że wstążeczki to motylki tańczące na wietrze. Zabawa była super!

Response code is 404

Zabawy sprawnościowe

Niezależnie od pory roku, kiedy tylko jest ku temu , przedszkolaki aktywnie spędzają czas wolny na placu zabaw, gdzie biegają, podskakują, zjeżdżają ze zjeżdżalni, wchodzą na przeplotnię, czy bujają się na huśtawkach. Zawsze jest przy tym dużo frajdy i dobrej zabawy, a przy tym dzieci uczą się zdrowo spędzać czas. Przezwyciężają też strach przed pokonywaniem trudnych przeszkód. Pamiętają również o zasadach bezpieczeństwa, które ustalili wspólnie z paniami.

Response code is 404

Twój gest jest moją szansą