Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Pszczółki poznają literaturę dziecięcą

W ramach współpracy z rodzicami i realizacji zadania rocznego 2013/14 ,,Książka przyjacielem dziecka” grupę Pszczółek odwiedziła Pani Stępin, mama naszej podopiecznej Marysi. Zaproponowała dzieciom wysłuchanie czterech utworów literackich, napisanych wierszem. Utwory te miały przesłanie wychowawcze i moralistyczne. Płynące z nich przesłanie dotyczyło wartości jaką jest przyjaźń, szacunek do drugiej osoby. W bajkach tych główni bohaterowie doświadczali różnych przygód a w związku z tym trudności  i  dylematów. Z każdej jednak sytuacji  i opresji można wyjść zwycięsko i ze szczęśliwym zakończeniem – tak też było i w tym przypadku- wszyscy bohaterowie i nasi przedszkolacy dowiedzieli się ,że: ,, Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

W ramach podziękowania za miło i pożytecznie spędzony czas dzieci wręczyły Pani Stępin piękną, kolorową laurkę.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą