Ratownik Medyczny

W dniu 19.02.2013 r. gościem dzieci z grupy „Kaczuszki” z Niepublicznego Przedszkola Nr 2 im. Szewczyka Dratewki był Ratownik Medyczny – Pan Tomasz Górniak. Było to nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w  sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca, a następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz, jak ułożyć  ją w pozycji bocznej bezpiecznej. Poza tym przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym  i nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku. Będą wiedzieli jak mogą pomóc i być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Ewelina Tutak

Maria Marciniak