Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Spotkanie z dietetyczką

Jak namówić dziecko do zjedzenia marchewki zamiast czekolady? Właśnie ten problem miała pomóc rozwiązać zaproszona w listopadzie do przedszkola przez grupę „Pszczółek” Pani dietetyk Joanna Ciamciak z  Poradni Dietetycznej w Chodzieży.

Miła pani w dodającym autorytetu białym kitlu przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat racjonalnego odżywiania. Starała się przekonać do konieczności spożywania potraw mniej kochanych przez przedszkolaków – surówek, kasz, kolorowych kanapek, mleka itp., a ograniczenia słodyczy i pokarmów typu „fast food”. Maluchy z zaciekawieniem poznawały zasady układania jadłospisu zgodnie z piramidą zdrowia. W rozmowie okazało się, że dzieci miały sporą wiedzą o tym co zdrowe i ważne dla ich rozwoju. Wiedziały o witaminach, znały skutki złego odżywiania. Cały szkopuł tylko w tym, aby jeszcze zechciały stosować się do trudnych zasad zdrowego żywienia. Przecież jest tyle smacznych potraw – cudownie pysznych lizaków, cukierków, batoników, gum do żucia, drażetek, wafelków… Jak pokonać pokusę, gdy ma się cztery czy pięć lat? Na pewno wszyscy muszą pomagać – mama, tato, babcia z dziadkiem, pani w przedszkolu, a także Pani dietetyk, którą zaprosimy kiedyś znów.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą