Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Spotkanie z teatrem – PINOKIO

Dnia 8 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży w ramach comiesięcznych spotkań ze sztuką uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio”. Spektakl Przygotowany został na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego. Opowieść o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazują się być bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i ucieka z domu. Pajacyk spotyka na swojej drodze Kierownika Cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicą Osła i dobrą Błękitną Wróżkę.

Dzieci, tak jak i główny bohater przekonały się jednak, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda.

 [nggallery id=16]Twój gest jest moją szansą