Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Spotkanie ze strażakiem

W czwartek 14 marca gościem dzieci z grup „Kaczuszki”  i „Szewczyki” z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im. Szewczyka Dratewki był strażak. Celem spotkania było przygotowanie dzieci do prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Strażak wyjaśnił na czym polega jego praca, a następnie dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt ratowniczy wykorzystywany podczas akcji. Poza tym przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.  Było to bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana przez naszego gościa na długo zostanie w pamięci dzieci i razie niebezpieczeństwa będzie prawidłowo wykorzystana.

[nggallery id=35]

Twój gest jest moją szansą