Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Święto „Pieczonego Ziemniaka”

24.09.2014 r. w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży odbyło się Święto „Pieczonego Ziemniaka”.

Z tej okazji każda grupa przygotowała plakat Wesołego Ziemniaka oraz wykrzyczała hasła: „Wszystkie Przedszkolaki chętnie zjadają ziemniaki” i „Bardzo cieszą się dzieciaki gdy na obiad są ziemniaki”.

Panie przebrane w strój ziemniaka odczytały wiersz, którym przeniosły wszystkie dzieci do Krainy Pieczonego Ziemniaka, w której razem rozwiązywali zagadki, tańczyli oraz brali udział w konkurencjach sportowych z ziemniakiem np.: „rzut do celu”, „sadzenie ziemniaków” czy „zimowe zapasy”. Wszyscy razem odśpiewali piosenkę „Karuzela” i „Ogórek”, do których przygrywał PanTomek uczący rytmiki w przedszkolu. Na koniec każda grupa otrzymała dyplom, a panie kucharki zrobiły dzieciom niespodziankę przygotowując frytki z ketchupem.

Karina Kułaczkowska

 

Response code is 400


Twój gest jest moją szansą