Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Świętujemy z Hałabałą Dzień Drzewa

Jak co roku 10 października przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola nr 2 im Szewczyka Dratewki świętowały Światowy Dzień Drzewa.

Gościem specjalnym była pani leśnik Marzena Kryza, która opowiadała dzieciom o życiu w lesie. Ale nie był to jedyny gość na tej uroczystości , odwiedził nas również krasnal Hałabała, który zapoznała dzieci z niektórymi gatunkami drzew tj : kasztanowiec, brzoza, klon, dąb, jarzębina. Każda grupa otrzymała zadanie – przygotować plakat z wybranym drzewem i odszukać je w naszym otoczeniu. Dzieci miały możliwość wykazania się sprawnością w konkursach związanych tematycznie z drzewami np.: nawlekanie korali jarzębinowy, karmienie ,,dzika” żołędziami, rysowanie klonowych liści. Wspólnie zasądziliśmy drzewko w naszym ogrodzie. A po tym wielka wyprawa autobusem  do lasu, gdzie mogliśmy obserwować i wsłuchać się w życie lasu. Piękny jest las jesienią.

Małgorzata Witosławska

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą