Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

W świecie pszczół

Każdy lubi miód i słodkości, nie każdy jednak wie, że miód oprócz tego, że jest słodki, jest także zdrowy i ma wiele zastosowań w cukiernictwie, farmacji, a przy tym ma wiele właściwości leczniczych i smakowych. O tym wszystkim mogliśmy się dowiedzieć od mistrza pszczelarstwa Aleksandra Rębacza, na specjalnych warsztatach przyrodniczych, które odbyły się w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży. Przygoda z pszczołami rozpoczęła się od wizualnego pokazu ula. Mogliśmy dowiedzieć się o zwyczajach i życiu pszczół oraz jak powstaje propolis, wosk pszczeli oraz miód. Byliśmy wykonawcami jednego z najbardziej pożądanych produktów pszczelich, wosku z którego powstały piękne świeczki. Wszyscy którzy bali się tych owadów, mogli przełamać swój lek i zobaczyć jakimi pożytecznymi zwierzętami są pszczoły.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą