Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Wakacyjny letni dzień z alpakami

Mali przyjaciele przyrody wyruszyli w gorący lipcowy dzień do Klotyldzina, aby poznać zwyczaje pięknych zwierząt jakimi są alpaki. Ciepłe szaliki, swetry i koce nie były celem tej podróży, lecz zaprzyjaźnienie się ze zwierzętami państwa Ładów. Dzieci miały możliwość  bliskiego obcowania z przyrodą  poprzez obserwację i uczestnictwo w  codziennych czynnościach kosmetycznych, czynnościach związanych z wyżywieniem i ogólną pielęgnacją tych nietypowych, jakże pięknych i sympatycznych stworzeń. Uczestniczyliśmy w ciekawej pogadance na temat zwierząt wywodzących się z rodziny wielbłądowatych, ich historii i niezwykłych, terapeutycznych właściwości .Właściciele zaproponowali nam atrakcję ,która miała swoje odbicie poprzez jazdę na kucach i karmieniu kóz. Upust emocją dała zabawa z Bernardzkim psem pasterskim. :))

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą