Warsztaty z rodzicami

Dnia 20 maja w przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Mała Biedronka” wystawiony przez dzieci z grupy „Szewczyków”.

W przedstawieniu wzięli udział: Grzesiu G. – biedronka, Oliwia M. – pszczółka, Hubert M.  – mrówka, Łukasz J. – mrówka, Wiktor K. – ślimaczek.

Prosto z nieba na łąkę przyleciała mała biedronka, która poczęstowała chlebem pszczółkę i ślimaczka. Natomiast pracowite mróweczki ostrzegła przed zjedzeniem trującego muchomora.

Dzieci wspaniale odegrali swoje role na przygotowanej zielonej, pełnej kwiatów łące, powodując wiele uśmiechów na twarzach swych rodziców.

Po gromkich oklaskach zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy. Bawiliśmy się w kalambury, w których mamy naśladowały zwierzątka mieszkające na łące, były wspólne śpiewy i taniec z balonem. Wszystkie dzieci ułożyły samodzielnie wysokie wieże z klocków, i żadna się nie przewróciła! Gratulacje!

Na koniec z balonów zostały wykonane śmieszne grubiutkie biedronki.  Nie zapomnieliśmy również o słodkiej niespodziance i wspólnej zabawie w ogrodzie przedszkolnym.