Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Wizyta leśniczego u Mróweczek i Słoneczek

27.11.2014 r do sali Słoneczek przyszedł gość: pan leśniczy Marcin Senger. Mrówki i Słoneczka oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój strój, szczególne zainteresowanie wzbudziły jego buty, które okazały się bardzo wysokie i ciężkie ale za to bardzo ciepłe. Pan Marcin opowiadał nam o swojej pracy o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy czyli zwierząt w nim mieszkających. Mróweczki i Słoneczka dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.
W trakcie spotkanie dzieci zaprosiły do wspólnego zaśpiewania piosenki ,,Leśne duszki”. Pan leśniczy wykazał się dużym poczuciem humoru i nawiązał świetny kontakt z dzieciakami. Pan Marcin zadawał wiele pytań, z którymi Mróweczki i Słoneczka świetnie sobie radziły. W nagrodę otrzymały kolorowe magnesy na lodówkę oraz kartki pocztowe. Na koniec spotkania nasz gość zabrał dzieci do ogrodu przedszkolnego, w którym wspólnie zawieszaliśmy pokarm dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą