Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Wycieczka do Jaracza

11 października grupa  „Pszczółek” wyruszyła do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu ,malowniczej miejscowości ukrytej w parku krajobrazowym blisko Rogoźna.

Na miejscu najpierw zaskoczył dzieci ogromny wiatrak wyłaniający się niespodziewanie zza drzew. To piękna wizytówka muzeum, a w jesiennej scenerii otaczającego go parku prezentował się bajkowo. Przedszkolaki szybko wypatrzyły też plac zabaw, któremu nie mogły się oprzeć. Spędziły tam sporo czasu! Nie omieszkały wdrapać się na „zaparkowany” wśród drzew drewniany wóz i stęsknione zimy sanie.

Po zabawie i pikniku na powietrzu, pomaszerowały z panem przewodnikiem do stajni przymłyńskiej. Oglądały tam koła młyńskie, żarna, stępy. Z wielką frajdą uruchamiały niektóre z maszyn do mielenia ziarna.

Mocnych mięśni kosztowały  zajęcia warsztatowe. Nikt nie chciał wyjść na słabeusza, więc nie szczędził sił podczas pracy (ucieranie ziarna w stempach). Uzyskaną samodzielnie mąkę i kaszę, dumne z siebie, zabrały do przedszkola.

O ciekawej wycieczce będą wszystkim przypominały wirujące na wietrze wiatraczki, które otrzymały wszystkie dzieci na pożegnanie Jaracza.

Wanda Generowicz
wychowawczyni grupy „Pszczółek”

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą