Zabawy badawcze

14 lutego nasze przedszkole odwiedziły dwie zaspane Żabki. Zbyt wcześnie rozbudzone, narzekały na niewygody snu spowodowane zanieczyszczeniem środowiska. Zamieszanie, jakie wywołały było pretekstem do rozpoczęcia z dziećmi cyklicznych zabaw badawczych z wodą pod hasłem „Od działania do poznania – Do czego służy woda?”.
Dzieci, pod kontrolą Żabek i swoich pań określały cechy czystej wody, badały rozpuszczalność, zatapialność, mieszały barwy. Wiele śmiechu sprawiło wyławianie z wody piłeczek, a także rysowanie „dyngusówką” czy odtajnienie tajemniczego rysunku wykonanego świecą.
Na zakończenie spotkania z przedszkolakami żabki wyczarowały bulgocącą, pęczniejącą niewiarygodnie szybko pianę. Żegnały się chmurą kolorowych, mydlanych baniek.
A kiedy już powróciły do swojego jeziora, by kontynuować zimowy sen, wiedziały, że zaraziły dzieci pasją eksperymentowania i odkrywania tajemnic fizyki.

[nggallery id=26]