Niepubliczne Przedszkole nr 2
im. Szewczyka Dratewki z oddziałami integracyjnymi

Zabawy z wiatrem

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizowana jest innowacja pt.: ,,Nasze przedszkole w przyrodę wierzy i dba o nią na terenie Chodzieży”. Bezpośrednie obcowanie z przyrodą pozwoli na lepsze jej poznanie i dlatego 14.11.14 dzieci z grupy „Słoneczek” i „Pszczółek” badały, czy w naszym ogrodzie jest wiatr. W czasie prostych doświadczeń sprawdzały czy istnieje on zawsze. Zabawy  ze wstążkami, obserwacje liści na drzewach i puszczanie latawca udowodniły, że wiatr jest zawsze tylko jego siła  różna. Natomiast grupa „Kaczuszek” w tym dniu budowała   latawce, których działanie sprawdzała w ogrodzie przedszkolnym. Kolorowe latawce uniosły się nad naszym placem zabaw.
Spotkanie zakończyło się puszczaniem baniek mydlanych.

 

Response code is 404


Twój gest jest moją szansą