Sprawdź rozkład zajęć dodatkowych

Prowadzący: Sebastian May

język angielski

Rytmika

Zajęcia rytmiki, oprócz tego, że spełniają nadrzędny cel – umuzykalnienie dzieci oraz zwiększenie ich wrażliwości na muzykę – przygotowują do wszystkich imprez organizowanych w przedszkolu, tj. Mikołaj, Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Dzień Matki i Ojca, Pożegnanie przedszkola, itp. Dzieci aktywnie uczestniczą w ww. uroczystościach, wykonując poznane piosenki, tańce i zabawy. Taka forma jest sprawdzianem nabytych umiejętności w sposób najbardziej adekwatny w tym wieku – występ przed publicznością.

Prowadzący: Piotr Megger

Karate

Atrakcyjne zajęcie ruchowe na bazie sztuk walki dla chłopców i dziewczynek w przedziale wiekowym 4-6 lat prowadzone w przedszkolu. Zajęcia prowadzone są na zasadzie zabaw z dużą ilością ćwiczeń z elementami jogi i gimnastyki. To bardzo atrakcyjny, lubiany przez dzieci rodzaj zajęć dodatkowych mających na celu poprawę sprawności ruchowej, poprawę dyscypliny, uczy szacunku dla drugiej osoby.

Prowadzący: Robert Wleczyk – Szkoła Dalekowschodnich Sztuk Walki KAZURO

karate

Mini tenis

Gry i zabawy przyczyniające się do wszechstronnego rozwoju psychomotorycznego dzieci ze szczególnym naciskiem na rozwój koordynacji ruchowej, szybkości, zwinności, zręczności i postrzegania. Umożliwiają ćwiczenie uproszczonej techniki tenisowej, wdrażają do właściwej tenisowej obyczajowości i zasad.

Prowadzący: Krzysztof Luchowski – Szkoła Mini Tenisa „SKRZAT”

mini_tenis

balet

Balet

Proponowane zajęcia baletu dla dzieci to edukacja ogólnorozwojowa w radosnej oprawie tańca klasycznego. Dzieci poznają podstawowe baletowe figury oraz kroki taneczne, a w miarę zdobywania umiejętności, uczą się pierwszych choreografii. Zajęcia stanowią bazę do wielu dyscyplin tanecznych i sportowych. Wyzwania ruchowe kształtują płynność ruchów, prawidłową, elegancką postawę oraz wspomagają ogólny rozwój motoryczny dziecka. Doświadczenia zdobywane podczas radosnej edukacyjnej zabawy podnoszą samoocenę dzieci i umacniają wiarę we własne możliwości.

Prowadzący: Hanna Gładych

Fit Kids

Fit Kids to zajęcia sportowe skierowane do wszystkich dzieci. Zajęcia prowadzone z dziećmi w wieku przedszkolnym mają pozytywny wpływ na wiele płaszczyzn rozwoju, między innymi

• rozwijają świadomości własnego ciała, kształtują gibkości i skoczności,
  • poprawiają koordynacje wzrokowo- ruchową, oraz poczucie równowagi,
  • wzmacniają pewności siebie,
  • kształtują prawidłową postawę ciała, zapobiegają niewłaściwym nawykom
  • zachęcają do podejmowania nowych wyzwań, i poznawania własnych możliwości.

Prowadzący: mgr Anna Czekiel

Prowadzący: Dorota Jelińska